Кафедра системного програмування і спеціалізованих комп’ютерних систем факультету прикладної математики КПІ ім. Ігоря Сікорського

 

Адреса: 03056, м. Київ-56,
пр. Перемоги, 37
КПІ ім. Ігоря Сікорського, корпус 15
(вул. Політехнічна, 14) Google-карта
Email відповідального за сайт: spscs.kpi.ua@gmail.com
Телефон: +38 044 204 81 02
Телефон відбіркової комісії: +38 (096) 538-66-98
Facebook: https://www.facebook.com/spscs.fpm.kpi.ua/
Youtube-канал: SPSCS-KPI
Телеграм-канал для оперативного інформування студентів кафедри СПСКС: https://t.me/spscs_info

Кафедра системного програмування і спеціалізованих комп’ютерних систем є структурним підрозділом факультету прикладної математики Національного технічного університету України “Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського”.

Кафедру очолює доктор технічних наук, професор Романкевич Віталій Олексійович.

Кафедра веде підготовку фахівців з інструментального забезпечення інформаційних технологій відповідно до наступних

освітніх рівнів:

  • бакалавр (4 роки)
  • магістр професійного спрямування (1.5 років)
  • магістр наукового спрямування (2 років)

Форми навчання:

  • денна (бюджет; контракт),
  • без відриву від виробництва (контракт).

Підготовка бакалаврів та магістрів ведеться за спеціальністю “Комп’ютерна інженерія”.

Зміст діяльності фахівців з КОМП’ЮТЕРНОЇ ІНЖЕНЕРІЇ полягає у створенні апаратно-програмних засобів сучасних і перспективних інформаційних технологій, розробленні і застосуванні комп’ютерних систем та мереж загального і  спеціального призначення, їх системного програмного забезпечення, спеціалізованих комп’ютерних систем та мереж з оптимізованими параметрами, вбудованих комп’ютерних систем, технічних засобів захисту інформації в комп’ютерних системах та мережах.

За спеціальністю «Комп’ютерна інженерія» підготовка фахівців здійснюється за ОСВІТНЬОЮ ПРОГРАМОЮ «СИСТЕМНЕ ПРОГРАМУВАННЯ ТА СПЕЦІАЛІЗОВАНІ КОМП’ЮТЕРНІ СИСТЕМИ».

Навчання на 1-4 курсах провадиться за програмами, орієнтованими на поглиблене вивчення програмування і технічних засобів комп’ютерних систем та мереж, що дозволяє студентам професійно володіти сучасною комп’ютерною технікою.

Навчальні дисципліни, що вивчаються студентами на 1–4 курсах, поділяються на такі цикли:

Загально-математичні дисципліни

математичний аналіз, лінійна алгебра та аналітична геометрія.

Спеціальні математичні дисципліни

дискретна математика, теорія ймовірностей та математична статистика, алгоритми і методи обчислень.

Фундаментальні та природничо-наукові дисципліни

фізика, теорія електричних кіл, теорія інформації і кодування, комп’ютерна електроніка, прикладна теорія цифрових автоматів.

Дисципліни програмування

програмування, структури даних і алгоритми, паралельні та розподілені обчислення, об’єктно-орієнтоване, логічне, функціональне, системне програмування, моделювання, комп’ютерна графіка.

Структурно-схемотехнічні дисципліни

комп’ютерна схемотехніка, периферійні пристрої, автоматизація

проектування комп’ютерних систем.

Архітектурно-системні дисципліни

архітектура комп’ютерів, комп’ютерні системи, комп’ютерні мережі, операційні системи, організація баз даних, захист інформації в комп’ютерних системах.

Програмою підготовки передбачено оволодіння знаннями та практичними навичками для роботи з сучасними інструментальними програмними системами та мовами програмування:

C/C++, C#/.NET, Java/Kotlin/Android, Javascript/Typescript/NodeJS/VueJS, Python/Django, Assembler, DSP Assembler, Lisp, Сlosure, Verilog, VHDL, Micro-Cap, Altium CircuitMaker, SQL/PostgreSQL/PL-pgSQL, NoSQL/MongoDB/Redis/Neo4J тощо

Під час навчання в магістратурі (1-2 курс другого рівня вищої освіти) студенти отримують теоретичні знання та практичні навички технології розроблення, реалізації, супроводження, модернізації технічних і програмних засобів комп’ютерних систем і мереж універсального та спеціального призначення; опановують сучасні методи розроблення апаратних засобів  спеціалізованих комп’ютерних систем і мереж різного призначення, сучасні інформаційні технології; вчаться використовувати теоретичні знання для створення широкого кола технічних додатків, знаходити оптимальне співвідношення між програмною й апаратною реалізацією, визначати оптимальну топологію, структуру й організацію комп’ютерних систем, виконувати адаптацію для спеціалізованих застосувань, розробляти інтерфейси обчислювальних систем тощо.

Випускники можуть працювати системними адміністраторами та програмістами, адміністраторами мереж, спеціалістами з розроблення, супроводження або експлуатації технічних і програмних засобів комп’ютерних систем і мереж різного призначення.

Випускники працюють у багатьох організаціях, серед яких «Укртелеком», «Vodafone», «Kyivstar», «Квазар-Мікро», «Samsung», «Motorola», «DataArt», «GlobalLogic Україна», «Iнком», «Softline», «Infopulse», «EPAM Systems», «Техноком-АТ», ДП «Антонов», УДППЗ «УКРПОШТА», «Інформаційні програмні системи», «Лабораторія технологій безпеки», «Матеріалайз Україна», «Квант», «Інтернет Україна», «Універсальні Інформаційні Технології»; Український антивірусний центр; науково-дослідні інститути Національної академії наук України; українські банки – Національний банк України, Райффайзен Банк Аваль, Credit Agrocole, Приватбанк,  Ощадбанк та ін.; науково-аналітичні підрозділи СБУ, МВС, митної та податкової служб України, Міністерство фінансів, Верховний суд, інші державні та недержавні установи та підприємства, а також за кордоном.